«ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ»

Το Καλλιτεχνικό Σχολείο Ηρακλείου διοργάνωσε εκδήλωση με θέμα το καλωσόρισμα και την ενημέρωση των μαθητών της Α΄ Γυμνασίου .

Την Τρίτη 14 Οκτωβρίου 2014, στις 6.00 μ.μ. στο χώρο του σχολείου στις Γούρνες Ηρακλείου. Οι μαθητές και οι γονείς ενημερώθηκαν σχετικά με το αναλυτικό πρόγραμμα, τις πολιτιστικές δραστηριότητες του σχολείου και τις επαγγελματικές προοπτικές που ανοίγει η φοίτηση των μαθητών στο Καλλιτεχνικό Σχολείο.

Ο συντονισμός της εκδήλωσης έγινε από εκπαιδευτικούς του σχολείου, τους εικαστικούς Βιδάκη Θάνο, Πλεύρη Παρασκευή, και Τζάμπα Ιωάννα, και την θεατρολόγο Αλατσάκη Ευανθία.

Στην εκδήλωση μίλησαν οι παραπάνω εκπαιδευτικοί και η διευθύντρια του σχολείου Παπαδογιαννάκη ? Παυλάκου Αρετή.