ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

Μετά από συνεννόηση με τη Διεύθυνση του Καλλιτεχνικού Σχολείου Ηρακλείου η Σχολική Σύμβουλος Φιλολόγων πραγματοποίησε την Παρασκευή 14 Νοεμβρίου 2014 στο Καλλιτεχνικό Λύκειο ενδοσχολική επίσκεψη και συνεργασία με τους Φιλολόγους σε ώρες εκτός μαθημάτων τους.

Επίσης, πραγματοποίησε στο πλαίσιο της ενδοσχολικής επιμόρφωσης, διασχολικό Επιμορφωτικό Σεμινάριο για τους Φιλολόγους των λυκειακών τάξεων του Καλλιτεχνικού Σχολείου και του Λυκείου Γουβών, σε αίθουσα του Καλλιτεχνικού Σχολείου, ώρα 12.00-2.00μ.μ. Το σεμινάριο αφορούσε στον προγραμματισμό και τη διδακτική των φιλολογικών μαθημάτων στο Λύκειο (διαχείριση ύλης, τράπεζα θεμάτων κ.α.)

Το σεμινάριο είχε προγραμματιστεί σε συνεργασία με τις διευθύνσεις των προαναφερόμενων Γυμνασίων, προκειμένου να συνεχιστεί η εύρυθμη λειτουργία τους.