ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ- ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗΣ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΛΟΓΟΥΣ

Μετά από συνεννόηση με τη Διεύθυνση του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Ηρακλείου η Σχολική Σύμβουλος Φιλολόγων πραγματοποίησε την Τετάρτη 10 Δεκεμβρίου 2014 στο Καλλιτεχνικό Σχολείο ενδοσχολική επίσκεψη συνεργασίας και συμβουλευτικής ? καθοδήγησης (επιμόρφωσης) στους Φιλολόγους με αναπροσαρμογή προγράμματος προς αποφυγή απώλειας διδακτικών ωρών (9.00-14.00).

Η Σχολική Σύμβουλος και οι Φιλόλογοι ασχολήθηκαν με την κατανομή των φιλολογικών μαθημάτων με βάση τις ανάγκες του Σχολείου, λόγω ελλείψεως επαρκούς διδακτικού προσωπικού, με τη διαχείριση της ύλης και με επιμορφωτικά θέματα διδακτικής ( καλές πρακτικές διδασκαλίας, ασκήσεις, αξιολόγηση μαθητών, τράπεζα θεμάτων).